petrkukovic.com

O MNĚ

 • narodil se v roce 1972 v Praze, ve čtyřech letech začal hrát na housle 
 • v mládí ho významně ovlivnil a hudebně rozvíjel prof. Josef Schejbal, sólo hobojista České filharmonie a podporovatel české hudební kultury 
 • v roce 1993 dokončil studium na Pražské konzervatoři pod vedením Libora Nováčka, Jaroslava Ruise (Dvořákovo kvarteto), prof. Jiřího Zíky (Česká filharmonie, komorní hra) a prof. Lva Gsöllhofera (Česká filharmonie, orchestrální hra) 
 • v roce 1995 získal na Pražské konzervatoři Vyšší odborné vzdělání s pedagogickou praxí (VOV); studium ukončil absolutoriem u prof. Karla Doležala, Koncertantní symfonií pro housle, violu a orchestr Es dur W. A. Mozarta
 • absolvoval kurz u prof. Rose-Marie van Wijnkoop, Bern 
 • prostřednictvím orchestru Virtuosi di Praga se jako host na postu koncertního mistra violové skupiny několikrát zúčastnil koncertů se Symfonickým orchestrem Udine po městech Itálie se sólisty moskevského baletu).   
 • profesně spolupracoval s různými soubory na mnoha jejich projektech, např. Agon Orchestra, Bohemia Classic, Český národní symfonický orchestr, Filharmonie Hradec Králové, Národní divadlo, Smetanovo divadlo, Symfonica Orchestra, Nové Pražákovo kvarteto, a řady dalších.
 • se svým smyčcovým kvartetem vystupoval půl roku na veřejných koncertech klasického repertoáru v Kawaguchiko Museu of Art, Japonsko 
 • s významnými umělci vystupoval ve většině evropských měst a doprovázel je v koncertních sálech, jako např. Berlinen Filharmonie, Konzerthaus, Tempodrom, Rundfung symf. orch., Munich - Salle Gasteig, Bayerischen Rundfunk, Köln - Salle Philharmonie, Opera Hause, Alte Oper Frankfurt, Staatsoper Hamburg, Vienner Statthalle, Paris Pleyel Hall, Paris - Olympia, Opera de Paris Garnier, Opera Omán - Muskat, ve Španělsku např. v Palau de la Musica, ve Velké Británii stojí za zmínku Codogan Hall, a v mnoha dalších... K zajímavým patřily také koncertní navštěvy Dálného východu, např. Čína, Japonsko, Korea, dále Afrika (Ceuta) i Arabský poloostrov, aj. 

Profesní působení 

 • 2011 - 2017 členem Českého národního symfonického orchestru (ČNSO), předního českého hudebního tělesa a současně jednoho z nejvytíženějších symfonických souborů v Evropě; účastnil se s ním většiny koncertů ve Smetanově síni Obecního domu v Praze, koncertů v rámci pražského hudebního festivalu PROMS, zahraničních turné a nahrávání a mnoha dalších komerčních i uměleckých akcích. Za zmínění stojí ůčast na náhrávkách většiny symfonií Gustava Mahlera pod taktovkou šéfdirigenta Libora Peška.
 • během své kariéry měl možnost spolupracovat s řadou dirigentských osobností, jako je Libor Pešek, Ennio Morricone, Petr Altrichter, Heiko Mathias Förster, Vladimír Válek, Leoš Svárovský, Vince Mendoza, Steven Mercurio, Elli Jaffe, Marcello Rotta, Jan Chalupecký, Ondrej Lenárd, František Vajnar, Nic Raine, Steven Mercurio, Inma Shara, Koji Kawamoto, Beat Raaflaub, Siegfried Heinrich, Zbyněk Müller, Vojtěch Spurný, Peter Francesco Marino, Alfonso Scarano, Carl Davis, Paolo Paroni, David Giménez, Kryštof Marek, a mnoho dalších.
 • spolupracoval na mnoha hudebních projektech, v mnoha komerčních videoklipech se  smyčcovými kvartety, soubory i orchestry, u nás i v zahraničí kde si zahrál i většinu klasického orchestrálního reprtoáru a hudebních skvostů., např. evropské tour George Michael (Symfonica), turné s legendou Ennio Morricone, Hudba obrazu, Maraton soudobé hudby v divadle Archa, Missa Ecumenica za světový mír, Festival filmové hudby: Classic-Film-Orchestra, Gran Concerto de Nadal, Festspielkonzerte, Evropský classic festival - Richard Wagner Folgen, Koncert židovské duchovní hudby na festivalu „Svatováclavské slavnosti“, Mittelfest (Itálie), CD 10 tenorů (2010), Gran Gala di Danza American Ballet Theatre, Carmina – Open Air, Rusalka, Tour s Hanzem Zimmerem 2016, Brian May, Roger Fisher aj.
 • při živých koncertech hudebně doprovázel hvězdy, jako jsou Andrea Bocelli, Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, George Michael, Vanessa Mae, José Carreras, Eva Urbanová, Dagmar Pecková, Carrie Hodge, Ivan Kusnjer, Montsserat Caballé, Rebeca Olvera, Cecilia Bartoli, Patricia Orciani, Point of Grace, Ian Gillan (Deep Purple), Michal Pavlíček, Imunollogy (Kryštof Peterka), Glanc, Maida Hundeling, Radim Hladík, Petr Kotvald, Jiří Bárta, Charlie Siem, Edita Adlerová, Jiří Sulženko, Alla Kravchuk, Laura Alonso, Carola Guber, Dirk Schmitz, Eliška Weissová, Oliver Zwarg, Massimiliano Genot, Gaetano di Bacco, Štefan Margita a řadou dalších se kterými se také účastnil i mnoha studiových náhrávek na jejich CD.
 • podílel se na nahrávkách významných skladatelů a interpretů, jako např. Rachel Portman, Philip Glass, Steve Reich, Elli Jaffe, Michael Nielsen, James Newton Howard, Ray Evans, Irving Berlin, Cole Porter, Consuelo Velázquez, Jay Livingston, Kevin Kiner, Javier Navarrete, Andrew Lockington, Nicholas Dodd, Tony Kinsey, Jim Latham, Kurt Heinecke, Daniel Pemberton, Andrew Skeet, Charles Denler, Jeff Atmajian, Nicholas Hooper, Gaili Schoen, Karl Preusser, Kevin Kaska, Marcos Witt, Philip Keveren, Kaveh Cohen, Mark Sayfritz, Nitin Sawhney, Nathan Wang, Bruno Coulais, Mark Thomas, Franck van der Heijden, Edwin Schimscheimer, Roberto Kunstler, Jurre Haanstra, Marc Streitenfeld, Adam Saunders, Paul E. Francis, Craig Armstrong, Carter Burwell, Paul Moessl, Nicholas Paul Simpson, Philip Guyler, David Shire, David Lawrence, Trond Bjerknaes, Lisle Moore, Paul Hart, Ian Gillan, Diane Warren, Steve Baker, Pete Moore, Alan Glass, Susanna Hoffs, Helene Muddiman, Billy Steinberg, Carmelo Errico, Paolo Tosti, Giancarlo Chiaramello, John Hardy, Anthony Marinelli, Cameron Graves, Taylor Graves, Roger Waters, Armand Amar, Burt Bacharach, Hal Davis, Petula Clark, Steve Simons, Bengt Almfjord, Helene Boksle, aj.
 • zmínění hodná je i jeho aktivní účast při nahrávkách filmové hudby - zatím nejvýznamnější je sólový projekt k filmu Jan Hus, dále Bathory, Letopisy Narnie, The Human Contract, Abraham´s Point, Max Manus, Tales of the Riverbank, Les femmes de l'ombre, Heavenly Sword, Odyssey, Dragonlance, Arrival, Hors-la-loi, Foster a mnoho dalších; k filmu Abraham's point nahrál part sólové violy

Blog

Czech Radio 7, Radio Prague MAGAZINE Daniela Lazarová 04-02-2006

4 úno, 2006, Žádné komentáře  

If your musical instrument happens to be a precious baroque viola made in 1714 - the golden rule is to never let her out of your sight. Petr Kukovic, a member of the Dvorak Symphony Orchestra, did -for just one minute -in a university changing room in the German town of Marburg, where the ensemble was to perform that evening. When he returned the viola was gone and the chances of getting it back seemed slim. But within less than an hour -as the concert was underway - and Kukovic sat watching miserably from the wings, an elderly man appeared with the precious instrument in hand. The man was Miroslav Klement an antique dealer of Czech origin, who lived several blocks away and who was just getting ready to close shop when two young men appeared saying they wanted to sell a violin that belonged to their grandmother. "They were holding a viola and it was clear that this one had not sat in an attic for years," Klement said. He offered the thieves 50 euro for the precious instrument and since he knew a Czech music ensemble was playing at a nearby university he headed straight there. The antiques dealer and young musician have kept in touch and Mr. Klement is now going to visit his new friend in Prague. "I still can't get over how lucky I was that night" Kukovic said. 

audio


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PROJEKTY

album (CD) Abstract

Na skladbách pro nové album pracoval Michael Kocáb dlouhých 10 let a považuje ho za jeden z hudebních vrcholů svého období stylové syntézy, které se dá říkat třeba abstract rock. „Album je vyjádřením mé rozervané skladatelské duše, která tenduje od jazzu k funku, od rocku k punku a od techna zpět ke klasické hudbě, kterou jsem vystudoval.“ 

Do studia přizval vynikající hudebníky (Glenn Proudfoot, Klaudius Kryšpín, František Kop, Miroslav Hloucal, Jan Jakubec, Richard Scheufler, Petr Kukovič) a zpěváky či rappery (Natalie Kocab, Matěj Ruppert, Vladimír 518, Radek Banga).

http://www.bontonland.cz/michael-kocab-abstract/


Mladí tvůrci uctili poetickou baladou památku Václava Havla

celý článek zde 

Vláda dušiček - Český kalendář:

Zdeňkem Beranem zhudebněná villonská balada Michala Horáčka z projektu Český kalendář.
Pro interpretaci písně byl osloven František Segrado a ženský vokál nazpívala Gabriela Urbánková.

Další umělci, kteří se podíleli na vzniku nahrávky: Filip Benešovský (baskytara), Stanislav Zeman (křídlovka), Petr Kukovič (violy), Jan Zázvůrek (mix), Steve Rooke (mastering / Abbey Road London)Ve čtvrtek 31. října 2013 proběhl v Malostranské Besedě slavnostní křest DVD s videoklipem k poetické baladě Vláda dušiček. Text Michala Horáčka zhudebnil mladý skladatel Zdeněk Beran se svou kapelou Glanc, režie videoklipu se ujal Mikoláš Orlický. Mladí tvůrci tuto poetickou baladu o dušičkovém čase věnovali vzpomínce na zesnulého prezidenta Václava Havla. Klip oficiálně zaštítila Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Videoklip Vláda dušiček vznikl téměř rok po té, co se Horáčkův poetický text dočkal zhudebnění. Příběh Vlády dušiček začal tím, že skladatel Zdeněk Beran oslovil Michala Horáčka s žádostí o spolupráci. V tu dobu již připravoval své nové album Český kalendář a vyhlásil otevřenou výzvu umělcům k hudebnímu ztvárnění svých textů.

Hlavní roli si zahrála Ivana Chýlková.

"Po poslechu nahrávek mi pan Horáček odpověděl, že dle jeho názoru by mému hudebnímu naturelu mohla vyhovovat balada Vláda dušiček v Jaroměři. V té době jsem byl však příliš vytížen prací na hudbě k několika filmovým i studiovým projektům, báseň jsem si založil, a shodou okolností několik málo dní po svátku Dušiček v loňském roce mě přepadlo melancholické tvůrčí nutkání, zasedl jsem ke klavíru a během odpoledne ji složil," říká autor hudby a producent videoklipu Zdeněk Beran.

Na myšlenku natočení klipu k baladě přivedl autora hudby chicagský kameraman českého původu Vladimír Van Maule, se kterým Beran spolupracuje. Po poslechu prvního demosnímku písně dorazil Zdeňku Beranovi e-mail, že by baladě slušelo poetické ztvárnění. Slovo dalo slovo a společně s režisérem a scénáristou Mikolášem Orlickým postupně začaly přípravy plánů na realizaci obrazového ztvárnění Vlády dušiček.

"Balady Českého kalendáře mají přes 1100 zhudebnění od několika set tvůrců. Žádostí o uskutečnění klipu není málo, ale vždycky to narazí na překážky, a nejen finanční: zprodukovat něco takového na úrovni, kterou bych schválil a osobně garantoval, je mimořádně náročné. O to víc mě těší, že to dokázal pan Beran se svým týmem," dodává ke klipu Michal Horáček, který tuto baladu začlenil ke svému novému albu Český kalendář.

Svým sametovým chraplákem dodává písni jedinečný charakter zpěvák František Segrado, kterého doprovází vokál Gabriely Urbánkové ze skupiny Glanc.

Ve videoklipu Mikoláše Orlického si zahrála hlavní roli Ivana Chýlková. Bez nároku na honorář tak podpořila počin mladých tvůrců. Co ji k tomu vedlo? "Naléhavý mail, který mě svým svatým nadšením rozesmál. Z jeho tlaku jsem pochopila, že když se nezúčastním, můj život vlastně nemá cenu," s úsměvem dodává Chýlková. V klipu pak dále účinkovala sólistka Baletu Národního divadla Zuzana Šimáková.

Zhudebněnou baladu a videoklip autoři věnují prezidentovi Václavu Havlovi jako uctivou vzpomínku před blížícím se smutným výročím jeho odchodu. Díky tomu záštitu nad videoklipem převzala Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.


The Parliament Of Souls

video    

celý článek zde  

Čeští i světoví hudebníci se propojili v unikátním projektu The Parliament Of Souls, kterým uctili památku Václava Havla. 

Vedle premiéry anglicko-francouzské verze hudebního videoklipu The Parliament of Souls (Vláda dušiček) a dokumentárního filmu In Love We Trust se v rámci projektu uskutečnil i slavnostní galavečer, jenž hostil řadu hvězd v čele s Joem Lynn Turnerem z Deep Purple. Koncert proběhl 5. listopadu 2016 v zaplněném pražském Paláci Žofína, za velkých ovací nadšeného publika.

Mezinárodní verze videoklipu navazuje na videoklip Vláda dušiček z roku 2013 ke stejnojmenné skladbě skladatele a producenta Zdeňka „Berry“ Berana na text Michala Horáčka. 

Světová premiéra mezinárodního projektu “The Parliament of Souls” věnovanému všem lidským duším a vzpomínce na duše těch, kteří už tu s námi být nemohou. Umělci, kteří se účastní tohoto projektu jím současně chtějí uctít památku Václava Havla.


George Michael

About: 

symphonicatour.blogspot

Symphonica's Violist Petr Kukovič

Petr Kukovič started playing the violin at the age of four and he now plays viola.
Petr was musically aware of George Michael from an early age, and was long since fascinated by his voice, which he heard on MTV, for it's 'con spirito' (emotion & soul), zeal, and musical intelligence. While he doesn't listen to George's earlier work a great deal, he considers the 'Patience' album to be an inspiring, impressive and mature work of populair music.

"As for one of his greatest hits, I like Older and I regard it as one of the best in pop music!"
"I see the whole Symphonica Tour as a grand experience. 
I have the utmost respect for its music and its audience, because, when it comes to heartfelt sincere enjoyment, no one more than the people who come to the concert are there out of love for the music".       Petr Kukovič Good evening ladies and gentlemen, and welcome to Symphonica...

If you were one of the millions who turned up for 25 Live, then hi, it's great to see you again, and thank you so much for the warmth and generosity you showed me last time around. It was truly unbelievable. If you are a George Michael live virgin (so to speak!) then hello and where the bloody hell have you been for all these years? Symphonica is a much gentler walk down memory lane than the last tour was, but hopefully will be just as enjoyable to my staunchest fans for different reasons.
I'm here with you tonight to revisit some of the songs I've written over the years and some of the great songs I've had the privilege of covering. I know that many of these songs have found their way into your lives and become attached to your own memories of life since my career began almost thirty years back, and I am so thankful for that.
                                              
Hopefully tonight will let you wallow in nostalgia, accompanied by the gorgeous sound of a symphony orchestra, and a 48 year old man who, as ever, wants nothing more than to please you. I hope that tonight will become, for you all, a special memory to take away and place with all the other moments we have shared around the world over all these years.
                     
With love and gratitude, George Michael...      


Immunology

Pražská kapela IMMUNOLOGY, označující svůj styl za Cybercore (kombinující EBM s tvrdou kytarou, živými bicími a ostrým vokálem) vydala několik svých industrialních projektů s tvůrcem skladeb, zpěvákem a korektorem většiny skladeb Kryštofem Peterkou. New Gate je jejich úspěšné CD, podílela se také na soundtracku k filmu Choking Hazard (kde si zadrtili i Fleshless). 

Kryštof mě přizval na jeho koncert a natočení jedné skladby na CD "fallen angel". Byla to pro mě velmi zajímavá tvůrčí zkušenost z této  "Cyber" oblasti hudby na elektrickou violu, ale také nezapomenutelné setkání s uměleckou osobností Kryštofa Peterky.

Projekt Immunology...

Kryštof Peterka, Immunology "Fallen Angel" CD


FILM Jan Hus

Jan Hus - film

V roce 2015 jsem hudebně spolupracoval  s Michaelem Kocábem na filmovém projektu Jan Hus. Dějství filmu o pokusu reformovat zatvrzelé hodnoty společnosti vnímám po stránce filmové za výjimečný projekt české kinematografie. Viola z roku 1714 podbarvuje atmosféru doby, jejích složitých stavů uprostřed Evropy, jejích intrik i strategické politiky církve. Violová improvizace se ve filmu objevuje ve spojení s geniálními hudebními motivy a nápady Michaela Kocába.

audio ukázka         

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10446079238-jan-hus/bonus/20784-ukazka-hudby-audio


http://www.ceskatelevize.cz/porady/10446079238-jan-hus/8644-o-hudbe/

o hudbě k filmu 

Jan Hus DVD - 0

Jan Hus na DVD

DVD Jan Hus / 3 DVD 3 disky 2015, ČR, 3 x 80 min.

Režie jednoho z největších projektů v historii České televize se ujal Jiří Svoboda podle scénáře spisovatelky Evy Kantůrkové.

 • Režie: Jiří Svoboda
 • Scénář: Eva Kantůrková
 • Hudba: Michael Kocáb
 • Hrají: Matěj Hádek, Jan Dolanský, Milan Kňažko, Vladimír Javorský, Michal Dlouhý, Petr Lněnička, Jan Plouhar, ...
 • Zvuk: Dolby Digital 2.0 česky
 • Titulky: české pro neslyšící, anglické
 • Obraz: 16:9
 • Výpravný třídílný film o výjimečné osobnosti Mistra Jana Husa, jednoho z nejvýznamnějších Čechů historie, ve středověkém dramatu o smyslu pravdy a oběti nejvyšší. Napínavý příběh, který hledá odpověď na otázku: Co zavedlo výjimečnou osobnost, filosofa, teologa a vizionáře, Mistra Jana Husa až k tomu, že byl prohlášen kacířem a upálen na hranici?

Bonus:

SOUNDTRACK JAN HUS – MEMENTO MEI CD s filmovou hudbou Michaela Kocába72 min. 

 • Hudba: Michael Kocáb
 • Zpěv: Iva Bitová, Matěj Ruppert
 • Kytara: Glen Proudfoot
 • Solo viola: Petr Kukovič

                             http://presse.arte.tv/apios/press_release/1541.pdf


 . petrkukovic.com